Článek
Největším problémem domácností je tvrdost vody. Tu způsobuje vápník a hořčík, který je v menší míře žádoucí. Ve větším množství se ale začne usazovat a vytvářet tvrdé nánosy v podobě vodního kamene. Vzniká zejména v místech kontaktu s teplou vodou: tedy v otopných systémech ústředního topení. A tam opravdu škodí. Mimo jiné tím, že kvůli němu ve spotřebiči dochází k energetickým ztrátám.
Pryč s vodním kamenem
Vytváří se v rychlovarné konvici, v pračce, myčce, tvoří se kolem baterií, ucpává sprchovou hlavici. Domácím přístrojům zkracuje životnost, zvyšuje výdaje za energie. Jak s ním zatočit?
V ústní dutině kámen odstraní dentální hygienistka. V domácnosti pomůže jen účinný systém na úpravu vody.
Vzhledem k tomu, že až 80 % spotřebitelů je zásobováno vodou se zvýšeným obsahem minerálních látek, je dobré neváhat a jednat. Doporučujeme zvolit prověřenou technologii na měkčení tvrdé vody: ať už funguje na principu chemie, či fyziky.
Velmi účinná je nanotechnologie (systém Anticalc Plus): je bez použití chemie (složení vody se nemění), zabrání tvorbě a usazování nového vodního kamene a stávající tvrdé krusty postupně vyčistí. Starší rozvody se nemusejí měnit, což rodinám ušetří mnoho peněz.
Proces si můžete představit jako rozpouštění vloček sněhu na kapky vody, které již nemají schopnost se vázat, vrstvit. Výhodou je absolutní bezúdržbovost, nulové náklady na provoz a zachování stávající kvality vody.
Systém se snadno umístí za vodoměr nebo čerpadlo a ošetřuje veškeré rozvody, odbočky, koncová zařízení včetně pračky, myčky, kotlů, WC a odpadů.
Tip na domácí filtr
Máte vodu plnou chlóru, je železitá, zapáchá, není čirá? Pak stojí za to pořídit domácí filtr vody. Montuje se pod dřez do spodní skříňky, připojuje se na baterii. Upraví složení vody, zachytí hrubé nečistoty, ale i chlór, rtuť, olovo, zákal, brání pronikání bakterií. Potřebné soli a minerály jsou i v upravené (tedy filtrované) vodě stále přítomny ve správném poměru. Cena zařízení se pohybuje kolem 8000 Kč.