Článek
Baidu podle jednoho ze zdrojů uvažuje o smluvní výrobě nebo o vytvoření společného podniku s automobilkami, ve kterém by měl čínský podnik většinu.
Plán provozovatele druhého největšího vyhledávače na světě po americkém Googlu by tak znamenal úkrok od snah jeho internetových rivalů, jako je Amazon, Tencent a Aplhabet, kteří také vyvíjejí technologie související s automobily a investují do start-upů na výrobu chytrých automobilů.
Zrcadlení telefonu přes Android Auto konečně míří do Česka
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_E_I/e6EBzLF.jpeg?fl=cro,0,41,1280,720%7Cres,160,,1%7Cjpg,80,,1)
Společnost Baidu podle zdrojů Reuters předběžně jednala o společném podniku s čínskými výrobci Zhejiang Geely Holding Group, Guangzhou Automobile Group (GAC) a China FAW Group Hongqi.
Baidu v roce 2017 zřídila divizi autonomního řízení Apollo. Ta dodává hlavně technologii poháněnou umělou inteligencí a spolupracuje s automobilkami Geely, Volkswagen, Toyota a Ford Motor.
Vodíková Toyota Mirai druhé generace se představila do detailu
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_gS_P/rybBhO.jpeg?fl=cro,177,106,1102,619%7Cres,160,,1%7Cjpg,80,,1)
Baidu také provozuje autonomní taxislužbu Go Robotaxi. Společnost potřebuje diverzifikovat výnosy, protože růst v jejím hlavním oboru podnikání, tedy vyhledávání na internetu, se vyčerpává. Loni dosáhl jen dvou procent.
Akcie firmy, s nimiž se obchoduje i na americkém trhu Nasdaq, v reakci zpevnily až o pět procent. Zhruba stejně se na burze v Hongkongu zvýšila i cena akcií Geely Automobile Holdings, což je dceřiná společnost firmy Geely.