Článek
K naklonování osmi kojotů, kteří se narodili 17. června, bylo použito kůže této psovité šelmy. Jádro buňky kojota bylo přeneseno do vajíčka feny běžného psa, z něhož bylo předtím odstraněno původní jádro.
Zvířata budou vyrůstat v jihokorejské provincii Kjonggido, jejíž vláda projekt financovala, a později budou darována zoologickým zahradám v Jižní Koreji i v cizině.
"Nyní probíhá klonování psa hyenovitého a v budoucnu se chceme pokusit o klonování mamuta," uvedl Kim Mun-So, guvernér provincie Kjonggido. K replikaci mamuta chtějí experti použít vajíček slona a mamutí DNA z až 20 000 let starých vzorků kostní dřeně, svalů a kůže tohoto prehistorického zvířete, které byly nalezeny v ledu sibiřské tundry.
Hwang vyvolal mohutný skandál v mezinárodní vědecké komunitě v roce 2005, kdy se ukázalo, že jeho tvrzení o úspěšném naklonování lidských kmenových buněk bylo podvodné. Vědec totiž výsledky práce na lidských embryích zfalšoval. Kvůli podvodu byl Hwang vyloučen z univerzity, na níž pracoval, a v roce 2006 začalo soudní řízení, v němž byl tento muž uctívaný kdysi jako jihokorejský národní hrdina obžalován z podvodu a zpronevěry dotací. Do vězení nakonec nešel.
Úspěchy Hwangova týmu při klonování zvířat naopak nezávislí experti potvrdili. K těmto úspěchům patří i fakt, že Hwang se v roce 2005 stal prvním vědcem, kterému se podařilo naklonovat psa.