Článek
Dívku po útoku čtyřhranky vytáhl na břeh její třináctiletý bratr. Stačila mu jen říct, že nic nevidí a nemůže dýchat, poté upadla do bezvědomí. Chapadla medúzy jí přitom stále ještě visela z nohy.
„Je neuvěřitelné, že dívka útok v tak velkém rozsahu přežila. Nevím o nikom, kdo by kdy po tak silném požahání čtyřhrankou smrtelnou nezemřel,“ uvedl zoolog Jamie Seymour.
Chapadla čtyřhranky měří až tři metry
Tělo čtyřhranky smrtelné se skládá z 96 % z vody a v průměru měří do 25 centimetrů. Její chapadla však dosahují délky až tří metrů. Při kontaktu s lidskou kůží následuje silná palčivá bolest, která obvykle vede k utonutí člověka.
„Když jsem poprvé viděl fotografie Rachaelina zranění, říkal jsem si, že ta dívka už nemůže být naživu. Ty snímky jsou opravdu děsivé. Lidé v takovém stavu obvykle končí v márnici“ dodal Seymour.
Otec dívky Geoff Shardlow sdělil, že má jeho dcera jizvy po těle a trpí krátkodobou ztrátou paměti. Testy však naštěstí vyvrátily největší obavy lékařů. Poškození mozku není vážné a dívka by neměla mít žádné tvalé následky.
Přečtěte si také: Předek všech psů přišel z Blízkého východu |
---|
Psi žijí po boku člověka 12 až 13 tisíc let. Co vědci zjistili o jejich původu? Více se dočtete ve čtvrtek v deníku Právo (příloha Café). |