Článek
Havla si veřejnost připomíná i na pražském Václavském náměstí, kde vzniklo ze svíček improvizované srdce coby symbol Havlova odkazu.
Také u stodoly chalupy na Hrádečku je kromě svíček například zhruba metr vysoká dřevěná plastika s vyřezaným srdcem. Na plotě jsou umístěna červená srdce, na jednom z nich je nápis Děkujeme a nezapomínáme, pane prezidente.
Během dopoledne dorazil na Hrádeček zapálit svíčku například advokát Marek Dian z Hostinného na Trutnovsku. "Jezdím sem pravidelně, účelem je uctít Václava Havla jako symbol revoluce a lepších časů, alespoň pro mě a pro řadu mých přátel," řekl Dian, který Havla považuje za mimořádnou osobnost, která v dnešní politice chybí.
"Pan Havel měl značný přesah, nejen politický, ale zejména morální a myslím si, že náš národ a stát by si lidí jako Václav Havel měl vážit. Neměli jsme jich mnoho a určitě jich mnoho ani mít nebudeme," řekl Dian.
Havla si dnes lidé připomínají také například prostřednictvím akce s krátkými kalhotami, která připomíná Havlovo vystoupení na vojenské přehlídce s povytaženými nohavicemi.
V kostele sv. Anny, z nějž Havel se svou ženou Dagmar budovali společenské centrum Pražská křižovatka, bude v 18.00 kardinál Dominik Duka sloužit za Havla zádušní mši.