Článek
Název Mafia Island v Evropanovi může vyvolat různé představy. Tenhle malebný ostrůvek ale s mafií nic společného nemá. Tak proč má pohodová destinace takový odstrašující název? Úplně přesně se to neví, teorií je více. Podle té možná nejrozšířenější je jméno odvozeno ze svahilského výrazu „mahali pa afya“, který znamená cosi jako „dobré sídlo“ nebo „zdravé místo k bydlení“.
Vydejte se mezi žraloky
Mafia Island je mírumilovné místo žijící z cestovního ruchu. Kdo se tam vydá, tomu žádná mafie rozhodně tep nezvedne, srdeční frekvence tu celý den zůstává na velmi nízkých hodnotách. Tedy pro ty, kdo chtějí lenošit. Ti akčnější se mohou jít potápět třeba se žralokem!
Vydejte se i na další Božská místa, která neznáte: Poznejte Platinové pobřeží nebo ostrovy věčného léta
Mafia Island patří k lokalitám, kde se vyskytuje žralok obrovský, zvaný též žralok velrybí. Proslul především velkým vzrůstem, ale také tím, že se vedle něj lze bez obav potápět. Tento druh se živí planktonem a malými rybami.
Kde operuje skutečná mafie? | |
---|---|
Mafia Island potěší především turisty milující horký písek tropických pláží. Pro vyznavače „mafiánské turistiky” se hodí spíše tato místa:Bienville Parish v Louisianě (USA) – místo, kde v květnu 1934 policisté rozstříleli legendární dvojici lupičů Bonnie a Clydea. Pevnost Alcatraz v Kalifornii (USA) – kdysi drsné vězení pro nejtěžší zločince, za jehož zdmi pobýval i slavný Al Capone. Dnes originální muzeum pár kilometrů od břehů San Francisca.Mob Museum v Las Vegas (USA) – korupce, nelegální prodej alkoholu, vykrádání bank. Vše, co s tím souvisí, najdete… ano, v Poslanecké sněmovně asi také, ale stálou expozici dějin zločinu mají v Las Vegas. |
Jinak se dá na ostrově Mafia podniknout třeba výlet do říční přírodní rezervace Rufuji. Lze poblíž ní i přespat v takzvané „lodži“, tedy v jakémsi luxusním kempu, který je servisem a velikostí příbytků na hony vzdálen tomu, co si pod pojmem „kemp“ představujeme v centru Evropy.
Vydejte se na voňavý ostrov
Mafia Island se nachází ani ne 20 kilometrů od jižního pobřeží východoafrické Tanzanie a asi 140 kilometrů jižně od hlavního ostrova celé skupiny – od Zanzibaru. Ten jako největší z tanzanských ostrovů vždy poutal největší pozornost. Dělo se to již od středověku, kdy k africkým břehům připlouvali arabští námořníci a obchodovali tu s kořením.
Zanzibar se stal bylinami vonícím obchodním uzlem, což mu zůstalo do dnešní doby. Jen arabské obchodníky ve funkci nákupčích vystřídali na tržištích turisté. Těm se líbí i to, že lze z ostrova přeletět na pevninu a navštívit některý z velkých tanzanských národních parků, třeba Serengeti. Mimochodem, věděli jste, že tímto parkem se ročně prožene 1,5 miliónu pakoňů a 300 tisíc zeber?
Odskočit si ze safari v Keni a Tanzanii na Zanzibar nebo opačně je v této lokalitě populární. A co vy, netoužíte po tom, prodloužit si zimu v divoké přírodě nebo na afrických plážích?
Inzertní sdělení: Vydejte se na netradiční cesty za poznáním!
Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky poznávacích zájezdů:
Oblast kolem hranic Keni a Tanzanie skrývá řadu národních parků plných divokých zvířat. Serengeti, Masai Mara nebo Amboseli jsou toho jasným důkazem. Podívejte se tam! Týdenní poznávací zájezd má na programu ty největší přírodní perly Afriky a nadto se o vás postaráme v luxusních pětihvězdičkových resortech.
Vydejte se s námi na nejlepší dovolenou svého života! Pětadvacet dní a během nich deset luxusních dovolených! Vezmeme vás z Prahy přes jamajskou pláž Negril, za chodícími sochami na Velikonočním ostrově, na tichomořský ostrov Bora Bora, ale i do Vietnamu nebo k monolitu Uluru. Zbývají poslední místa!
Čtěte dále:
Přečtěte si o Nefritovém ostrově, o Platinovém pobřeží nebo o šestihvězdičkovém luxusu v Thajsku. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky
Autor: Jan Švestka & Tomáš Cikán
Anketa
Mafia Island – základní informace
Rozloha: 435 km2
Největší město: Kilindoni (asi 11,5 tisíce obyvatel)
Výška nejvyšší „hory“: 53 m. Oblíbeným dopravním prostředkem je v těchto končinách kolo, rozhodně se tu totiž moc nenašlapete.
Status: Jde o ostrov ze skupiny kolem Zanzibaru pod správou Tanzanie.
Úřední jazyk: svahilština (zhusta se používá i angličtina)
Měna: Tanzanský šilink (TZS)
Časová zóna: +3 (Česká republika je v pásmu +1)
Víza: Pro občany České republiky existuje ve všech částech Tanzanie vízová povinnost. Potřebné dokumenty lze získat na velvyslanectví africké země v Německu.